Dieta pudełkowa cena - od czego zależy? | Perfect Chef Dieta pudełkowa cena - od czego zależy? | Perfect Chef

Ile kosztuje dieta pudełkowa i od czego zależy cena?

warzywa i owoce w diecie
Picture of Marcin Czech

Marcin Czech

To, ile kosztuje catering dietetyczny, zależy od rodzaju wybranej diety, jej dostawcy czy liczby posiłków. Jednak ci, którzy uważają, że jest to luksusowa usługa zarezerwowana dla najzamożniejszych, są w błędzie. Ceny cateringu dietetycznego są przyjazne dla portfela, biorąc pod uwagę to, ile kosztują zakupy w sklepie oraz ile wynosi zużycie prądu i gazu. Dowiedz się więcej o tym, jaki może być miesięczny koszt diety pudełkowej i ile wydasz na zestaw posiłków na jeden dzień.

Co wpływa na koszt diety pudełkowej?

Cena diety pudełkowej zależy od:

 • liczby posiłków

Możesz zdecydować się na dietę składającą się np. z 3 lub z 5 posiłków. By przygotować ten drugi dietetyczny zestaw, trzeba zużyć więcej składników. Dlatego jego koszt jest wyższy.

 • łącznej kaloryczności posiłków

Niska kaloryczność diety oznacza, że do pudełek trafia mniejsza, ale sycąca porcja jedzenia. Tym samym jej cena jest niższa niż w przypadku posiłków dostarczających organizmowi większą liczbę kalorii.

 • rodzaju diety

Tutaj zasada jest prosta. Wśród diet pudełkowych są takie, które przygotowuje się z bardziej wyszukanych, a przez to droższych składników. Przekłada się to na wyższy koszt usługi.

 • jakości składników wykorzystywanych do przygotowania posiłków

Dobra firma zajmująca się cateringiem dietetycznym to taka, która mimo wykorzystywania wysokiej jakości produktów potrafi utrzymać ceny diet na niskim poziomie.

Oczywiście nie jest to regułą. Bywa, że najtańsza dieta pudełkowa w danym mieście powstaje z półproduktów i z wątpliwej jakości mięsa, warzyw i owoców. Dlatego należy zachować czujność i zamawiać sprawdzony, cieszący się zaufaniem klientów catering dietetyczny. Taka dieta pudełkowa również może mieć cenę przystępną dla portfela.

Koszt cateringu dietetycznego może mile cię zaskoczyć. Przekonaj się, że diety pudełkowe to zdrowe odżywianie w niewygórowanej cenie.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

W Perfect Chef dieta pudełkowa kosztuje tyle, że może na nią pozwolić sobie szerokie grono klientów. Mimo tego składające się na nią posiłki powstają z wysokiej jakości składników pochodzących z pewnych, zaufanych źródeł. Ile średnio dziennie kosztuje dieta pudełkowa w Perfect Chef?

Ceny te dotyczą jednego dnia diety. Jednak są sposoby na to, aby obniżyć koszt cateringu dietetycznego.

Jak zmniejszyć cenę diety pudełkowej?

Cenę cateringu dietetycznego można zmniejszyć, stosując dobre praktyki:

 • zachowaj czujność – poluj na promocje i rabaty – zniżki na catering dietetyczny mogą sięgać nawet kilkunastu procent. Koszt diety pudełkowej na cały tydzień jest wtedy znacznie niższy, niż wynika to z cennika,

 • zamów dietę na większą liczbę dni – im catering jest dłużej dostarczany klientowi, tym usługa ta kosztuje mniej. Dla przykładu – w Perfect Chef dzienny koszt diety standardowej o kaloryczności 1200 kcal zamówionej na okres od 1 do 9 dni to 48 zł. Ten sam catering dostarczany na minimum 20 dni kosztuje 45 zł za jeden dzień. W rozrachunku miesięcznym za tę drugą opcję zapłacisz 1350 zł. Natomiast jeżeli będziesz zamawiać catering co tydzień, wydasz na niego 1440 zł.

 • przemyśl swoje potrzeby – być może nie potrzebujesz diety składającej z 5 posiłków, bo kolację i podwieczorek wolisz przygotowywać w domu? W takim razie możesz zamówić tańszą „dietę biurową”.

Miej jednak na uwadze, że atrakcyjna cena to niejedyne, co przekonuje do tego, aby skorzystać z diety pudełkowej.

4 powody, dla których warto zdecydować się na dietę pudełkową

Warto zamówić dietę pudełkową, ponieważ:

 • to oszczędność – czasu i pieniędzy – mając pudełka z gotowymi, pysznymi posiłkami, nie musisz tracić czasu na gotowanie, poszukiwanie wysokiej jakości składników i sprzątania. Natomiast jeżeli przeprowadzisz krótką kalkulację, to okaże się, że dieta pudełkowa po prostu ci się opłaca. Na zakup warzyw, owoców i mięsa ze sprawdzonego źródła wydasz krocie. Pamiętaj, że samodzielnie przygotowując posiłki, zużywasz też prąd i gaz;

 • to sposób na wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych – brak czasu już nie będzie dla ciebie wymówką. Będziesz mieć gotowe posiłki, dlatego w końcu zaczniesz regularnie się odżywiać;

 • poznasz nowe smaki i potrawy – zadbają o to kucharze i dietetycy. Będziesz jeść smacznie, zdrowo i odkryjesz nowe kulinarne horyzonty;

 • łatwiej ci będzie zadbać o sylwetkę – diety pudełkowe mają określoną, wybraną przez klienta kaloryczność. Jeśli nie podjada on między posiłkami, to może w łatwy sposób kontrolować liczbę spożywanych kalorii i w razie potrzeby zmniejszyć ją lub zwiększyć.

Posiłki dostarczane w ramach diety pudełkowej są naprawdę tanie – w przeliczeniu na jedno danie. Ich cena jest przyjazna dla portfela, a skład i wartości – odżywcze dla organizmu. Dlatego jeśli nie masz czasu gotować, chcesz schudnąć, jeść regularnie lub spróbować nowych dań, nie musisz się dłużej zastanawiać. W takich sytuacjach tylko zyskasz, zamawiając catering dietetyczny.

 

Spis treści

Ostatnie wpisy